המדריך לבריאות

המדריך לבריאות

קיימים גורמים אין-סופיים שמשפיעים על הבריאות שלנו, אבל לא כולם בכלל ידועים לנו ועל חלק אחר אנחנו לא באמת יכולים להשפיע. עם זאת, אפשר לצמצם את הסיכון לחלות. 

איך? מוזמנים לקרוא את המדריך שלי:

בריאות אופטמלית
מול בריאות מקסימלית

השאלה מהי בריאות העסיקה כבר הרבה אנשים חכמים שהוציאו הגדרות רבות. עם זאת, לי חסר משהו בכולן. בכתבה אציג לכם את קונספט הבריאות עליו מתבססת שיטת צופיה ומה הן השלכותיו לחיים בריאים.

הספקטרום בין בריאות לחולי

לפי שיטת צופיה בריאות וחולי הם לא שני מצבים נפרדים, אלא שני קצוות מספקטרום רחב אשר מתחיל בבריאות מוחלטת ונגמר במחלה סופנית ומוות – עם הרבה מצבי ביניים באמצע.

תגלו הסתכלות חדשה על המושגים בריאות וחולי.

איך חולי מתפתח?

ברוב המקרים, חולי מתפתח ברמת התא. כשהתאים בריאים, הם מסוגלים לווסת את עצמם ואת כל מערכות הגוף. רק כשיותר מדי תאים חולים, גם הגוף חולה – אך אפשר למנוע זאת.

אנלוגיית המדינה המשגשגת עוזרת להבין איך נוכל לשמור על תאים בריאים לאורך החיים.

חשיבותה של מערכת העיכול לבריאות

למערכת העיכול תפקיד מרכזי לבריאות האדם. לכן, שיקומה מהווה חלק מרכזי בטיפול בשיטת צופיה. בכתבה תכירו לעומק את מערכת זו ותפקידיה החשובים – חלק יפתיעו אתכם ממש!

חשיבותה של תזונה בריאה

פשוטו כמשמעו: "We are what we eat".

אי פעם שאלתם את עצמכם ממה אנחנו עשויים? ממה אמא "בונה" תינוקת בתוכה? איך ילד גדל? בכתבה תכירו את שתי הסיבות העיקריות לחשיבותה המרבית של תזונה נכונה לבריאותנו.

חשיבותם של אושר, הודייה וחשיבה חיובית

לא הכל בראש, אך מה שכן בראש משפיע בצורה חזקה על הגוף. אושר אמיתי הוא אחד מכוחות הריפוי החזקים ביותר ושווה להבין לעומק איך הוא נוצר ועל מה הוא משפיע. תחום הפסיכולוגיה החיובית נותן לנו כלים פשוטים אך עצמתיים להעצמת האושר שלנו.

חשיבותה של תנועה נכונה

מערכת התנועה מהווה אחד מצלעות משולש הבריאות ותפקודה התקין הכרחי לבריאות הכללית של הגוף והנפש. ככל שמערכת התנועה בריאה קיימת תנועתיות בלתי מוגבלת, ללא כאבים. 

תנועה נכונה היא הכלי החשוב ביותר כדי לשמור על בריאות המערכת.

סטרס - המכנה המשותף לכל חולי וכאב

סטרס, על כל היבטיו, הוא הגורם המשמעותי ביותר להיווצרות של חולי וכאב בחברה המערבית. הכירו את קונספט הסטרס האמיתי שכולל הרבה יותר מאשר "סטרס נפשי".