הסיפור

הסיפור שלי

שמי צופיה. מטרת חיי היא לעזור לאנשים להרגיש טוב יותר ולשמור על בריאותם בעזרת הרפואה הטבעית. במהלך השנים פיתחתי שיטת טיפול ייחודית וקראתי לה: "שיטת צופיה".
רגע לפני שאספר לכם על השיטה שלי, אני רוצה לספר לכם קצת על עצמי. הסיפור האישי שלי והמסע שעברתי בדרך לבריאות אופטימלית, היו הסיבות העיקרית שהובילו לפיתוח את "שיטת צופיה".

נולדתי בשנת 1981 וגדלתי בגרמניה. בגיל 22 עליתי לארץ ישראל כדי ללמוד באוניברסיטת בן גוריון בנגב. לאחר ארבע שנים סיימתי בגאווה שני תארים בהצטיינות – תואר ראשון בביולוגיה ותואר ראשון במדעי החיים ובמדעי הסביבה. זה היה הישג עצום עבורי. הלימודים התקיימו בשפה העברית, שעדיין לא שלטתי בה בצורה טובה. דחקתי את עצמי לקצה היכולת שלי ושילמתי על כך מחיר: חליתי.

הירידה החלה בשנה השנייה ללימודי התואר. בשל חשד לגידול סרטני נאלצתי להסיר את בלוטת התריס (לשמחתי לאחר הסרתה גילו שהגידול לא היה סרטני, אך כבר לא הייתה דרך להחזיר את הבלוטה). לאחר הסרת הבלוטה החלו להופיע אצלי שיבושים קטנים בבריאות: דלקות גרון או וירוסים בבטן כל שבועיים-שלושה, התפרצות אקנה קשה, בעיות עיכול, עייפות הולכת וגוברת ולבסוף גם סינדרום של כאבים נודדים בגוף. עם זאת, בדיקות הדם של קופות החולים היו תקינות ולרופאה שלי לא היה מה להגיד חוץ מאשר "אין לך כלום".

לאחר שהתחלתי לחקור ולשאול, בניסיון להבין טוב יותר את המצב בו אני נמצאת, הבנתי שאני לא לבד. מסתבר שמלבד הפרטים הקטנים, סיפורים כמו שלי נפוצים מאוד. אנשים סובלים, אך אף אחד לא מבין מאיפה הבעיה נובעת כי בדיקות הדם לא מגלות כלום – ולרופאים אין מה לעשות.

אני עוזרת לאנשים רבים לאתר את הגורמים המפריעים לבריאותם, כדי לאפשר להם לחזור לחיות חיים איכותיים ונעימים יותר

בניסיון לעזור לעצמי המשכתי מיד עם סיום התארים ללמוד נטורופתיה ב'קמפוס ברושים' ובמקביל התחלתי ללכת לטיפולים אלטרנטיביים. למרות שלמדתי לא מעט על תזונה בריאה, תוספים וצמחי מרפא לא הצלחתי לשפר את מצבי וגם אף אחד מהמטפלים שלי לא. המצב הבריאותי שלי התדרדר עד כדי כך שנאלצתי לעזוב את החיים שלי בארץ ולחזור לבית הוריי שבגרמניה – כי לא יכולתי יותר לנהל חיים עצמאיים.

לאחר שחזרתי לגרמניה חלה נקודת מפנה, כשזכיתי להיות מטופלת אצל אחד הרופאים הטובים בעולם המטפל ברפואה טבעית. מצב הבריאות שלי השתפר פלאים. בזמן הטיפול נחשפתי להרבה מאוד ידע חדש ולשיטות אבחון וטיפול שלא שמעתי עליהן מעולם. הסקרנות שלי גברה לצד מצב הבריאות שהלך והשתפר. כך נשארתי בגרמניה והמשכתי ללמוד בכל הכח במרכז ללימודי רפואה טבעית (Zentrum für Naturheilkunde) במינכן; במכללה הבינלאומית לקינסיולוגיה יישומית בגרמניה (ICAK-D); ובמכון הבינלאומי ללימודי אינטגרציה מבנית ורכבות אנטומיות (Anatomy trains and structural integration) באמסטרדם ובבודפשט.

במהלך ההכשרה שעברתי, למדתי לראשונה לא רק על מחלות, אלא על בריאות האדם (מסתבר שזה ממש לא אותו הדבר!) והבנתי בהדרגה שניתן לסכם במילה אחת את הגורם העיקרי בימינו להיווצרות של כאבים, מחלות כרוניות ואף מחלות אקוטיות: סטרס.

רוב הסיכויים שכבר נתקלתם בעבר בביוטי הזה, אך כאן אני מתכוונת לביטוי אחר של סטרס. גורמי הסטרס הפועלים עלינו לא כוללים רק את הלחץ הנפשי שאנחנו מרגישים, אלא גם גורמי סטרס שפועלים על מערכת התנועה (כמו חוסר פעילות גופנית או ישיבה מרובה) וגורמי סטרס ביוכימיים אשר מכניסים את התאים שלנו לסטרס (כמו חשיפה לרעלנים ותזונה לא טובה).

כדי לחזור לבריאות אופטימלית צריך מצד אחד לאבחן את כל הגורמים המכבידים על הגוף ומצד שני לספק לגוף את כל מה שהוא צריך כדאי לחזור לתפקד במלואו.

באמצעות השיטה הייחודית שפיתחתי, אני עוזרת לאנשים רבים לאתר את הגורמים המפריעים לבריאותם, כדי לאפשר להם לחזור לחיות חיים איכותיים ונעימים יותר.

ההכשרות שלי

בהמשך אפשר לראות חלק מההכשרות שלי, עליהן נשענת שיטת צופיה.