סטרס

סטרס:
המכנה המשותף לכל חולי וכאב

סטרס, על כל היבטיו, הוא הגורם המשמעותי ביותר להיווצרות של חולי וכאב בחברה המערבית.
אולם, קונספט הסטרס האמיתי מורכב יותר מהסטרס הנפשי שבטח ישר עלה לכם לראש כששמעתם את המילה "סטרס". אכן, סטרס נפשי משחק תפקיד משמעותי, אך יש לו שני "אחים" שמשפיעים לא פחות: סטרס מבני וסטרס ביוכימי.

מה כל זה אומר "בעברית"?

על פי עקרון 3 של 'שיטת צופיה' קיימים שלושה תחומים עיקריים שמשפיעים על הבריאות שלנו:

  1. התחום הנפשיתחום זה כולל את הרגשות שלנו, התפישה שלנו על העולם והמודעות שלנו. כאשר תחום זה באיזון אנחנו מרגישים שמחים, רגועים ואופטימיים ומעריכים את עצמינו.
  2. התחום המבניהוא מתייחס למערכת התנועה וכולל את העצמות ועמוד השדרה, השרירים והפאשיה (fascia – ריקמת החיבור). כאשר תחום זה באיזון אין לנו כאבים ותווך תנועתיות מלא.
  3. התום הביוכימיתחום זה מתייחס לכל התהליכים הכימיים המתרחשים בתוך הגוף, החל מייצור אנרגיה ועד לניטרול רעלנים. היא גם כולל את האיזון הכימי בתוך המוח (להבדיל מהחישבה והמודעות ששייכות לתחום הנפשי). כאשר תחום זה באיזון כל תהילכי הגוף מתרחשים ביעילות ואין לנו מחלות כרוניות.

סטרס, על כל היבטיו, הוא הגורם המשמעותי ביותר להיווצרות של חולי וכאב בחברה המערבית

לבריאות אופטימלית 3 התחומים צריכים להיות באיזון.

ברגע שאחד התחומים יוצא מאיזון חולי מתחיל להתפתח באותו התחום. בנסוף לכך, חוסר האיזון עלול להשפיע על שני התחומים האחרים ולהוציא גם אותם מאיזון.

למשל, כאשר הביוכימיה במוח משתבשת (התחום הביוכימי), גם החשיבה שלנו יכולה להשתנות ודיכאון או חרדה יכולים להתפתח.

דוגמה נוספת: חסימות בעמוד השדרה (התחום המבני) יכולים לגרום לכאבים אדירים בשרירים, אך באותה מידה להשפיע על תהליכים פנימיים ונפשיים, כמו העיכול או היכולת להתרכז.

כמובן, גם חשיבה לא מאוזנת, כמו התרכזות מוגזמת באירועים שליליים, יכולה להפריע לאיזון הביוכימי ו/או לגרום לטונוס גבוה בשרירים ולכאבים.

מטרתם של הטיפולים ב'שיטת צופיה' היא אבחון מדיוק של כל גורמי הסטרס הרלוונטים והתאמה אישית של תזונה, חומרים מזינים, צמחי מרפא ועוד, כך שיכולת הגוף להתמודד עם אותם גורמי הסטרס מגיעה לשיאה.

חזרה לסטרס:

קודם כל, הסטרס הכולל שלך מורכב מהצטברותם של כל גורמי הסטרס השונים שפועלים עליך.

גורמי הסטרס כוללים בעצם כל דבר שמסוגל להוציא אחד מתחומים מאיזון. למעשה, כל גורם מחולל הוא גורם סטרס.

בתמונה תמצאו גורמי סטרס נפוצים לכל אחד מהתחומים:

איך סטרס גורם למחלות ו/או כאבים?

על לגבול מסוים הגוף מצליח לפצות על גורמי הסטרס שפועלים עליו. למעשה, הגוף כולל אלפי מנגנונים שמיועדים לנטרל את השפעתם של גורמי הסטרס ולהחזיר את הגוף לאיזון.

אולם, יכולת הפיצוי של הגוף מוגבלת. כמה גדולה יכולת הפיצוי תלוי מצד אחד בגנטיקה, שלא ניתנת לשנויים, ומצד שני באֶפִּיגֶנֶטִיקָה, שבהחלט ניתנת לשינויים.

ברגע שכמות הסטרס עוברת את יכולת הגוף לפצות עליו, תהליכי מחלה יתחילו להתרחש – בהתחלה בלי שנרגיש את זה, אבל אם נמשיך באותה הדרך, בסופו של דבר סימפטומים יתחילו להופיע. אילו סימפטומים יתפתחו תלוי מצד אחד בסוג גורמי הסטרס שפעלו על הגוף ומצד שני בגנטיקה/אפיגנטיקה שלו.

מטרתם של הטיפולים ב'שיטת צופיה' היא מצד אחד אבחון של כל גורמי הסטרס שפועלים עליך, ומצד שני התאמה אישית של תזונה, חומרים מזינים, צמחי מרפא ותכשירים טבעיים נוספים, כך שיכולת הגוף שלך להתמודד עם גורמי הסטרס מגיעה לשיאה.

רוצים להתחיל חיים בריאים יותר?

תמלאו פרטים ואחזור אליכם לקביעת טיפול: