5 העקרונות

5 עקרונות הבריאות

מבחינה מדעית אנחנו עדיין לא מבינים הרבה על גוף האדם, ואפילו פחות על מה משפיע על הבריאות ובאיזו צורה. 

עם זאת, קיימים מספר עקרונות אוניברסליים עתיקים שמאפשרים בריאות טובה.

על עקרונות אלה מבוססת שיטת צופיה.

עקרון מס' 1

כל אחד מאתנו אינדיבידואל ייחודי

לא קיים דבר אחד שמתאים לכולם, לא משנה אם מדובר בסופר-פוד, בתרופה, בתוסף או בטיפול ספציפי. בהתאם לכך, שיטת צופיה מתאימה לכל אחד בצורה אישית את הטיפול, התזונה, התוספים וכו’ הנדרשים כדי לחזור לבריאות אופטימלית.

עקרון מס' 2

הגוף שלנו הוא הרופא הכי טוב שלנו

הגוף שלנו יודע לתקן את רוב בעיות הבריאות אם רק נאפשר לו ונספק לו את התנאים שהוא צריך לכך. תרופות כימיות יכולות להציל חיים, אך כדאי לשלב אותן בהגיון ורק לפי צורך אמיתי. הטיפול האופטימלי תמיד יכלול כמה שפחות תרופות כימיות.

עקרון מס' 3

משולש הבריאות

ישנם שלושה תחומים (או מישורים) המשפיעים על בריאות האדם ורווחתו: המישור הנפשי, המישור המבני (מערכת התנועה) והמישור הביוכימי (התהליכים המתרחשים בתוך הגוף). חוסר איזון בכל אחד מהמישורים יפגע בבריאות.

עקרון מס' 4

משוואת הבריאות ואנלוגיית חשבון הבנק

בשורה התחתונה הדברים הם פשוטים: הבריאות שלנו היא מאזן בין כל הגורמים השליליים אליהם אנחנו נחשפים, לבין היכולת של הגוף להתמודד איתם ולנטרל אותם. ככל שיכולת הגוף להתמודד היא גדולה יותר אנחנו בריאים, אחרת מחלות נוצרות.

עקרון מס' 5

עקרון החבית המלאה

עקרון החבית המלאה משווה את יכולת הגוף להתמודד עם גורמים שליליים לחבית, כאשר כל אחד מאתנו נולד עם חבית בגודל שונה. הגורמים השליליים נכנסים לחבית וממלאים אותה, בזמן שהגוף עובד ללא הפסקה כדי לרוקן אותה בחזרה. סימפטומי מחלה מופיעים רק כאשר החבית מלאה ומתחילה לנזול.